GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  6 Vitesli Araba Nasıl Kullanılır?

  Yayın Tarih: 2021-02-10 00:00:00

  Faydalı Bilgiler

  Öncelikle 6 vitesli araç kullanmak için gerekli olan tek şey aracın daha rahat bir şekilde yolda giderken rahatlatmak amaçlı kullanılan vites aralık sayısını genişletmek amaçlı yapılan araçlara verilen ada denir.

  Konuyu daha da ele alıp açıklamak istersek daha da rahat bir biçimde aracımızın yolda düşük devirler de daha rahat yolda akmasını sağlamak için 6 vitesli araçlara günümüzde ihtiyaç duyulmaktadır.

  Özellikle şehir içinde pek araç kullanmıyor iseniz bunun yanı sıra şehir dışı seyahatleri için aracınızı daha sık bir biçim de kullanıyor iseniz 6 vitesli aracınızı tercih etmeniz sizlerin yararınıza fayda sağlayacaktır.

  6 Vitesli Araç Nasıl Kullanılır Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

  Eğer ki 6 vitesli bir araca sahip iseniz bunun artı ve eksi yönleri olacaktır.

  6 Vitesli Araç Kullanmanın Artı Yönleri Nelerdir?

  Artı yönlerinden bahsetmek gerekir ise araba özellikle uzun yolda gider iken 6. vitesi kullanarak aracımızın daha düşük devirlerde daha da rahat gitmesini sağlayarak aracın yakıtında göz ile görülür farklar olacağını görmüş olursunuz.

  Düşük devirler her zaman aracı daha rahatlatarak uzun yollarda kullanılan 6 vitesli araçların daha uzun ömürlü motor sağlığına kavuşmasını sağlayacaktır.

  Bunun sebebi ise vites aralıkları diye tabir kullandığımız 6 vitesli araçlarda genellikle devir aralığını çok dengeli olarak kullanan bir vites kutusuna sahip olduğumuzdan ötürü araç yolda çok rahat bir şekilde hem devrini almış bir şekilde hem de yakıttan tasarruf sağlayarak daha uzun ömürlü motor ömrüne katkı sağlamış bulunur.

  6 Vitesli Araç Kullanmanın Eksi Yönleri Nelerdir?

  Eksi yönlerinden bahsetmek gerekirse artı yönlerine kıyasla çok daha azdır. Buna bağlı olarak hız tutkunu olan bireyler için hissedilen performans da ve aracın ivme olarak adlandırılan hızın artması 5 vitesli araçlara oranla daha yavaş bir biçim de hareket etmesidir.

  Sebebi ise bilindiği üzere aracımızın daha az yakıt tasarrufu yaparak daha uzun ömürlü motor sağlığı olmasından geçerli kullanılan 6 vitesli araçlar da daha düşük devirler kullanılarak aracı pek zorlamadan yol kat etmesini sağlamaktır.

  Fakat bu durum ise düşük devirler de kullanılan 6 vitesli araçların 5 vitese göre kıyas ile bir nebze daha düşük ivme hızlanma kazanmasına yol açmaktadır.

  Konuyu ele alıp özet bir şekilde açıklamak istersek 6 vitesli araç kullanmanın pek çok avantajları olduğu gibi kullanım kolaylığından da ötürü uzun yolda kullanmış olduğumuz vites aralığına dikkat etmeden sık sık vites değiştirmek durumunda kalacağımız için daha kolay bir sürüş keyfi ve maddi imkanlarımızı düşünerek daha kazançlı ve tasarruf sağlayacak vites kutusuna sahip olacağımızdan ötürü her anlamda cebimizi düşünen bir arca sahip olmayı kim istemez ki.

  Tavsiye edilen noktalardan bir diğeri ise avantaj sağlayıp uzun yolda kullanacağınız araçlardan tercih edecek olursak 6 vites araç kullanmak en mantıklı seçimlerden olacaktır.

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.