GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  Balata Spreyi Ve El Temizleme Jeli Ne İşe Yarar?

  Yayın Tarih: 2020-03-24 00:00:00

  Faydalı Bilgiler

  Kullandığımız arabalarımızın tıpkı insanlar gibi bakıma ihtiyaçları vardır. Ayrıca bir nevi canımızı araçlarımıza emanet ettiğimizi düşünürsek araç bakımının hayati önem taşıdığı daha da anlaşılmaktadır. Bu sebepten dolayı araç bakımına hassasiyetimiz en üst derecede olmalıdır. Günlük, haftalık, aylık ve senelik rutin bakımlar gerektiren durumlara çok titizlik göstermek gereklidir.

   

  Balata Spreyi Ve El Temizleme Jeli Görevleri Nelerdir?

   

   Özellikle hayati önem taşıyan fren ve gaz sensörleri bakımı olası kazaların önüne geçmek için şarttır. Bu bağlamda fren balata spreyi devreye girer. Aracın iç kısmında bulunan diskli fren balataları ısı değişimlerine maruz kalır. Kullanıma veya dış etkenlere bağlı olarak ise kurum ve gereksiz yağ oluşumlarına maruz kalır. Fren balata spreyi kir kurum çözücü özelliği ile araçta oluşan sorunu giderir.

   

   Araçların bakımlarını yapan ustalar, gerek kaporta gerekse motor olmak üzere içi ve dış aksamlarının bakımını yaparken ellerinde çıkartılması çok zahmetli olan yağ kalıntıları oluşur. Bu yağları çıkartmak norma dezenfekte ilaçları yada temizlik malzemeleriyle çıkartmak mümkün değildir. Bu yüzden ellerdeki yağları çıkarmak için el temizleme jeli kullanırlar.

   

   Normal bir temizlik malzemesi ile ellerde oluşan yağ kalıntılarını temizlemek hem ele zarar verdiği gibi, hem de boşuna zaman kaybıdır. Yüzde yüz tam ve etkili bir temizlik sağlamak için el temizleme jeli gereklidir. El temizleme jelleri cilde zarar vermeden ve çok kısa bir zamanda eldeki yağı söker atar.

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.