GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  Bayramda aracıyla uzun yola çıkacaklara 10 kritik tavsiye

  Bayramda aracıyla uzun yola çıkacaklara 10 kritik tavsiye

  Özellikle uzun yola çıkacak sürücülerin, baskı balata, fren sistemi ve lastik havaları ile yol tutuşunu mutlaka kontrol ettirmesi gerektiğini belirten www.aloparca.com 'un Kurucusu Ebru Özülkü, basit kontrollerle birçok kazanın önüne geçilebildiğine işaret etti.

  Trafik Kurallarının Önemi

  Türkiye'deki trafik kazalarının yüzde 70'nin trafik kurallarına uymamaktan ve araç bakımlarının geciktirilmesinden kaynaklandığını belirten Özülkü, şunları kaydetti: "Yola çıkmadan bir kaç gün öncesinde aracınızı genel bir kontrolden geçirmeniz güvenliğinizi büyük ölçüde artıracaktır. Genelde bayram yolcuğunda araçların yükü de epey fazla oluyor. Aracın tamamıyla dolu olması manevra ve fren kabiliyetini etkiler. Bu hususu aklınızda bulundurun. Ayrıca yolculuk sırasında ihtiyaç duyabilecek eşyaları, kol mesafenizin dışında olmamasına dikkat edin"

  Yedek Parçanın Kalitesi Önemli

  Ebru Özülkü, yedek parçanın da mutlak araştırılıp alınması gerektiğine vurgu yapıyor. Maliyet avantajının yanı sıra ürün güvenliğinin de ön planda olduğuna dikkat çeken Özülkü, "Arabanız pahalı diye parçası da pahalı olacak diye bir şart yok, maalesef insanlar bunu böyle biliyor. Arabanız ne marka olursa olsun bizim için fark etmiyor, çünkü üretici markalar belli ve bu fiyatlar üretici markalardan farklı çıkmıyor, hemen hemen birbirine çok yakın çıkıyor. Önemli olan müşterinin doğru fiyata, doğru ürünü alması" açıklaması yaptı. İşte Özülkü'den 5 kritik uyarı:

  1- Araç kontrollerinizi bir kaç gün önceden yaptırın

  2- Aracınızın lastiklerini ve lastik basınç ayarını mutlaka kontrol ettirin ve lastiklerinize rot ve balans ayarı yaptırın  

  3- Aracınızın yağ bakımını mutlaka yaptırın, özellikle frenlerinize baktırın

  4- Yaz sıcaklarına maruz kalmamak için klima gazının dolu olduğundan emin olun ve polen filtresini değiştirin veya temizliğine dikkat edin

  5- Far ayarlarını ve aydınlatma sistemini kontrol ettirin, yanmayan sinyal gibi bir sıkıntının önüne geçin

  6- Cam silecek ve yıkama sisteminizi kontrol ettirin

  7- Yola mutlaka dinlenmiş olarak çıkın

  8- Yolculuk esnasında ihtiyacınız olan eşyalar kol mesafenizde tutun

  9- Aracın aşırı yüklü olması manevra ve fren kabiliyetini etkiler. Bu hususa dikkat edin

  10- Ulaşacağınız nokta için kendinize zaman baskısı yapmayın, mola vermekten çekinmeyi

  Aloparca.com Hakkında

  48 farklı otomobil grubunda 240.000'den fazla garantili oto yedek parça çeşidini en iyi fiyat avantajı ve hizmet imkanı ile sunan www.aloparca.com 2013 yılında İstanbul'da kuruldu. Türkiye'nin ilk ve en çok tercih edilen oto yedek parça e-ticaret sitesi olan www.aloparca.com, Türkiye'de araç oto parça aramada online olarak kullanılan sasi programını da müşterileri için geliştirdi. Otomobiller ile ilgili hemen hemen her konuda destek alınabilecek canlı destek hattıyla da www.aloparca.com'dan destek almak mümkün. Kurulduğu günden beri farklı arama motoruyla ve yenilikçi yaklaşımıyla sektörde bir numara olan www.aloparca.com, 2015 senesinde 14.'sü gerçekleşen Türkiye'nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek ödüllerinde yılın en iyi e-ticaret sitesi altın ödülünü aldı. Müşteri odaklı yaklaşımı, deneyimli kadrosu ile her zaman müşterisinin yanında olmayı hedefleyen www.aloparca.com, iyi fiyat, doğru hizmet ve mutlu müşteri felsefesi ile büyümeye devam ediyor.

  Haberin sayfasına gitmek için tıklayın

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.