GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  Covid 19 hijyen

  Covid 19 hijyen

  Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 corona virüsü ile temizlik ve hijyenin hayatımızdaki önemi daha da arttı. Corona virüsün tüm dünyayı etkisi altına almasının ve Türkiye'ye girmesinin ardından her birimiz virüsten korunmanın yollarını araştırmaya başladık.

  Virüsün Yayılmasını Önlemek İçin Basit Kurallar

  Temizliğine dikkat etmemiz gereken birçok alanın ilk sıralarında sürekli kullanımımızda olan telefon, bilgisayar, tablet, TV kumandası gibi elektronik cihazlar geliyor. Virüsün elden ele kolayca yayılma gösterdiği bu cihazların temizliği kolonyalı mendil ya da dezenfekte edilmiş bir bezle düzenli olarak yapılmalı.

  Her gün temas ettiğimiz kapı, dolap ve pencere kolları ayrıca priz ve lamba anahtarları virüsün bulaşabileceği başlıca yerler. Bu alanlar düzenli olarak her gün temizlenmeli, temastan sonra mutlaka eller yıkanmalı.

  Çanta, cüzdan, para ve kredi kartlarımızı dışarı ile temasın ardından eve geldiğimizde kolonyalı bez ile temizlememizde fayda var.

  Virüs ve bakterilerin en sevdiği alanlar olan banyo ve tuvaletlerin aynı zamanda evin en sık kullanılan bölgelerinden biri olan mutfakların hijyenine corona virüs döneminde her zaman olduğundan daha fazla dikkat etmeliyiz. Bu alanlar çamaşır suyu ile her gün temizlenmeli.

  Virüs vücudumuza 3 yoldan girmekte; ağız, burun ve göz yolu ile. Virüsden korunma amacıyla suya ve sabuna ulaşamayacağımız yerlerde ellerimizi virüsden koruyan el temizleme jel ve solüsyonu, gözlerimize elimizi götürmeyi ve gözden bulaşmayı önleyen koruyucu gözlük, yüz ve masa siperleri, yüzümüze elimizle değmeyi önleyecek maske ve ellerimizin yüzeylerle temasını engelleyen eldiven gibi ürünlerin hayatımızdaki önemi de arttı.

  Temizlik ve hijyen kurallarına elimizden geldiğince dikkat edip sağlıklı günlerde tekrar bir araya gelmek dileğiyle…

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.