GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  Hava Filtresi Hakkında Faydalı Bilgiler

  Yayın Tarih: 2021-03-10 00:00:00

  Faydalı Bilgiler

  İçinde motor bulunan her cihaz veya ürün hava almaya ihtiyaç duymaktadır. Motorun yakıt ve havaya ihtiyacı vardır. Araç yakıt tüketirken benzin pompa aracılığı ile motora aktarılır. Bu sistemde motorun yakınında hava teneffüs edilmelidir. Tüm motorların hava filtresine ihtiyaç vardır. Motorun yakıtı tükettiği sırada yakıtın tutuşmasını önler. Aracın hava almasını sağlar. Motora zararlı madde girişini önler. Bir aracın fiyatı en uygun parçası hava filtresidir. Fakat aracın en önemli ve temiz tutulması gereken parçasıdır.

  Hava Filtrelerinin Fiyatı Nedir?

  Hava filtreleri birden çok sebepten dolayı fiyat farklılığı göstermektedir. Ürünün malzeme kalitesi, kullanılacağı aracın modeli hava filtresi fiyatında farklılığa sebep olmaktadır. Hava filtrelerinin türleri vardır ve bunlar da fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Performans hava filtresinin fiyatı normal filtrelere göre daha fazladır.

  Filtrenin emme gücü ve düzeyi fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Fiyatı yüksek olan filtreler çoğunlukla temizlenebilir filtrelerdir.

  Hava Filtresi Neden Değişmelidir?

  Hava filtresi motora alınan havanın temiz hava olmasını sağlar. Kir, taş, kum gibi kalıntıları bünyesine toparlar. Filtrenin değiştirilmesi aracın kullanıldığı ortama bağlıdır. Araç kullanılmıyorsa eğer 3 yılda bir filtre değiştirilmelidir. Üzerinden zaman geçince filtrenin eskimesi, gücünü kaybetmesine sebep olur. Eski ve zayıf bir filtre motoru korumak için yeterli olmaz. Ve motora zarar verebilir. Bütün bu durumların yaşanmaması için hava filtreleri kontrol edilmelidir. Gerekli zaman aralıklarıyla değiştirilmelidir./p>

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.