GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  Polen Filtresi Hakkında Faydalı Bilgiler

  Polen Filtresi Hakkında Faydalı Bilgiler

  Yayın Tarih: 2021-03-10 00:00:00

  Faydalı Bilgiler

  Klimaya sahip olan araçlarda mevcut olan polen filtresi adıyla bilinen klima filtresi, havayı süzerek araç içine yönlendirilmeden önce temizlenmesine yarayan sistemdir. Araçla yolculuk edecek yolcuların araç dışındaki tozlu ve kirli havayı doğrudan solumasını önleyerek bireylerin sağlıklarını korumaya yardımcı olur.

  Karbonlu ve karbonsuz adıyla üretilen iki çeşit polen filtresi vardır. Karbonlu polen filtrelerinin karbonsuz polen filtrelerinden temel farkı dış ortamdan gelen kötü kokularında önlenmesidir.

  Polen Filtresi Neden Değiştirilmelidir?

  Araçlarımızda kullandığımız polen filtresi zamanla kir ve tozlar ile tıkanır. Bu nedenle işlevlerini yerine getiremez hale gelirler. Filtremizin üzerinde takılan bu kir ve tozu yolculuğumuz sırasında solumamız bizlerin sağlığını olumsuz etkiler. Özellikle bireylerde solunum yolu hastalıklarına neden olabilir. Ayrıca işlevini yerine getiremeyen bir polen filtresi sonucu aracımızın içinde oldukça kötü bir koku oluşur. Buda yolculuklarımızda ki konforunuzu oldukça kötü etkiler. Bu nedenlerle araçlarımızdaki polen filtrelerini periyodik olarak kontrol etmeli ve değiştirmeliyiz.

  Polen Filtresi Ne Zaman?

  Polen filtresi değişiminin genellikle periyodik değişim süresinden önce bir tarihte değiştirilmesi önerilir. Filtrenin değiştirilmesi genellikle yılda bir kez veya 25.000 kilometrede bir olması önerilir. Araç içerisinde yolculuk esnasında alınan kötü koku da filtrenin değişme vaktinin geldiğinin bir göstergesidir. Bu genellemenin yanında polen filtresinin değiştirilmesi şu faktörlere de bağlıdır.

  • Aracın günlük kullanım süresi
  • Aracın kullanıldığı ortamın temizliği
  • Aracın kullanılırken klima ve havalandırmanın ne kadar aktif kullanıldığı vb.

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.