GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  Tesla Otomobil Markası Hakkında Bilgi

  Yayın Tarih: 2019-09-24 14:08:01

  Araç İnceleme

  Tesla 2003 yılında faaliyete geçen ve Tesla Motors, Inc. Elektrikli otomobil ve elektrikli otomobil parçaları tasarlayarak üreten ve de ürettiği ürünlerin satışını yapan bir ABD şirketidir. Tesla oto şirketi TSLA sembolü ile NASDAQ borsasında işlem görmekte olan ve halka açık bir şirket olarak varlık gösterir. Tesla şirketi kuruluş tarihinden buyana ilk kez takvimler tarihi 2003 olarak gösterirken birinci çeyreğinde hissedarlarına kar payı dağıtımı gerçekleştirmiştir.

  Tesla oto tamamıyla elektrikli spor otomobil üretimi gerçekleştirmekte olup Tesla Roadster modeli ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Tesla firmasının ikinci aracı ise model S'dir. Model S tam elektrikli lüks sedan otomobil olarak meraklılarının karşısına çıkmıştır. Bu model aracı ise iki yeni araç olan Model X ve Model 3 izlemiştir.

   Tesla Kaç Araba Satışı Gerçekleştirmiştir?

  Tesla motors şirketi 2008 yılından günümüze kadar yaklaşık olarak 70.000 civarında elektrikli araba teslimatı gerçekleştirmiştir. Elektrikli oto üretiminin yanı sıra Lityum-İyon pil paketleri de dahil Daimler ve Toyota markalı otomotiv üretim şirketlerine pazarlamaktadır. Tesla şirketinin CEO ismi olan Elon Musk, Tesla Motors şirketini ortalama tüketiciye uygun tutarlarla elektrikli otomobiller üretmeyi hedeflemekte olan bağımsız yapıda bir otomobil üreten şirket olarak öngördüğü açıklamasını yapmıştır.

  Şirketin ortalama tüketiciye uygun fiyatlara sahip Tesla Model 3'ün fiyatının devlet teşvikleri dışında 35.000 USD üzerinden teslimatların ise tarihler 2017 yılının sonunu gösterirken başlaması beklenmektedir. Diğer yandan şirketin CEO ismi 2015 tarihinde, PowerWall ismini taşıyan ve ev kullanımı için ideal bir yapıya sahip olan batarya ürünü çıkardığı açıklamasını yapmıştır.

   Tesla Motors'un Kurucu İsmi

  Yüksek performansa sahip elektrikli otomobiller üretmeyi amaçlayan Tesla Morots şirketi, silikon vadisi merkezli bir otomotiv firması olarak varlık göstermektedir. Tesla şirketi takvimler 2003 yılını gösterirken Marc Tarpenning ve Martin Eberhard adlarında iki mühendisin oluşturduğu küçük bir ekiple birlikte San Carlos'da varlık göstermeye başlamıştır. Geçen yıllar içerisinde bu ekip, bilişim, elektronik ve otomotiv sektöründe bünyesine kattığı mühendislerle genişleme göstermiştir. 2014 yılı itibari ile almış olduğu patentler ile serbest kullanıma açılmış ve elektrik motorlarının gelişiminde ciddi katkılar sağlamaya başlamış ve mevcut katkısını sürdürmeye devam etmektedir.

   Tesla Otomotiv Şirketinin İlk Yatırımcıları

  Tesla Motors'un ilk yatırımcıları arasında hali hazırda firmanın müdürlüğünü yapmakta bulunan ve Paypal'ın eş kurucusu statüsünde bulunan Elon Musk yerini almıştır. Elon Musk, Tesla Motors şirketinin finansman sağlama alanında gerçekleşen çalışmalara liderlik etmiştir. Tesla Motors'un yatırımcıları arasında yerini alan diğer isim ise Google kurucuları Larry Page, Sergen Brin ve eBay eski müdürü olan Jeff Skoll yerini almıştır. Tarih olarak 2007 yılının Mart ayı itibariyle Tesla Motors şirketi, özel sektörden sağlamış olduğu finansman sayesinde, sermayesini 60 milyon doların üzerine çıkarmayı başarmış durumdadır.

   Tesla Motors'un Tahtını Sallayan Bir Numaralı Rakip

   Otomotiv şirketinin en iyi ve de güçlü markalarından biri olan Tesla'nın son zamanlarda elde ettiği başarılarla tahtının ciddi manada sallanmasına neden olan bir numaralı rakibi Faraday Future Kaliforniya’da 2016 yılında gerçekleştirilmiş olan tüketici elektroniği fuarında tanıtımını gerçekleştirmiş olduğu elektrikli otomobili ile diğer rakiplerinin hepsini geride bırakarak bütün dikkatleri üzerine çekmiştir.

  Tesla Motors'un tahtını sallayan elektrikli oto FFZERO1 adı ile Faraday Future isimli otomotiv şirketinin ilk ürünü olarak tanıtılmıştır. Uzun yıllar boyunca otomotiv piyasasında güçlü bir konuma sahip olan Tesla Motors, yeni bir şirket olarak otomotiv piyasasında son derece iddialı bir çıkış yapan Faraday Future şirketine tahtını kaptıracak gibi görünüyor.

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.