GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  V Kayışı Ve Krank Kasnağı Nedir?

  V Kayışı Ve Krank Kasnağı Nedir?

  Yayın Tarih: 2020-03-26 00:00:00

  Faydalı Bilgiler

  Arabalar birçok metal aletin bir araya gelmesi ile işlevsellik kazanarak oluşurlar. Bu metal aletlerden en önemli ikisi ise v kayışı, v kayışı rulmanı ve krank kasnağıdır.

   

  V Kayışı Nedir? V Kayış Rulmanı Nedir?

   

  Motordan aldığı gücü; vantilatör, şarj dinamosu ve su pompasına ileten önemli bir parçadır. Motorda bulunan eksantrik mili üzerinden gücü alarak dişliler ile vantilatör, şarj dinamosu ve su pompasına her birinin üzerindeki çarkı çevirerek iletir. V kayışı rulmanı; v kayışının sürtünmeden dolayı çabuk yıpranmasını engeller.

   

  Daha iyi ve daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Bir v kayışı mutlaka rulmana bağlanmalıdır. V kayışı, aradan arabaya farklılık gösterse de ortalama olarak hesaplandığında 60 bin kilometrede bir değiştirilmelidir.

   

  Krank Kasnağı Nedir?

   

  Motor çalıştıkça titreşim yayar. Krank kasnağı ise bu titreşimleri azaltır. V kayışı gibi kayışlara kasnak görevi yapar. Krank mili adı verilen parçaya bağlıdır. Asıl görevi krank milini motorun titreşiminde, burkulmalardan korumaktır. Bütün titreşimi emen bir yapısı vardır. Krank kasnağına harmonik dengeleyici ismi de verilir. 90 bin kilometrede bir değiştirilmesi gerekmektedir.

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.