GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  Yağ Filtresi Hakkında Faydalı Bilgiler

  Yağ Filtresi Hakkında Faydalı Bilgiler

  Yayın Tarih: 2021-03-10 00:00:00

  Faydalı Bilgiler

  Yağ filtresi motorda sürekli şekilde işleyen sistemin kullanılan yağı düzenleyen parçadır. Motora zarar verecek malzemeler ve parçaların motora geçmesini önler. Kir ve zararlı partiküllerden yağı arındırarak motorun devir daim sistemini sürdürmesini sağlar. Araç modeli ve markasına bağlı olarak fiyat farkı bulundurmaktadır. Pahalı bir parça değildir. Fakat temizliğine ve değişimine özen göstermek gerekmektedir.

  Yağ Filtresi Ne İşe Yarar?

  Motor kullanıldıkça içinde oluşabilecek tahribattan kaynaklı parçalar oluşur. Bunlar ve yakıtın yanması ile açığa çıkan kimyasal maddelerin motor yağına karışmasını yağ filtresi önler. Yağın ve yakıtın içindeki zararlı maddeleri tutar. Araca zarar vermesini önler. Yağ filtresi motora yabancı maddelerden arındırılmış yağ gönderir. Haliyle yağ filtresi cihazın uzun ömürlü ve sağlam olmasını sağlar.

  Yağ Filtresi Neden Değiştirilmelidir?

  ağ filtresi motorun ve motor yağının temizliğini sağlar. Motor hareketleri sürtünme ve uzun süreli kullanım sonucu yağ filtresi tahribata uğrar. Yağı yeterince arındıramaz ve yabancı madde girişi kolay olur. Aracın kullanım süresi ve sık kullanım oranı değiştirme eşiğini belirler. Aracın uzun ömürlü olması ve yakıt tüketiminin ekonomik olması için yağ filtresi değişikliğine dikkat edilmelidir. Yağ filtresi ve motor yağı eş zamanlı değiştirilmelidir. Yağ filtresi kirlendiği zaman değiştirilmelidir.

  Yağ filtresi kirlendiği zaman motordan anormal sesler çıkar. Araç geç çalışır ve sağlıklı bir performansa sahip olmaz. Filtre değiştirilince güvenilir işletme ve bireyler aracılığı ile bu işlem gerçekleştirilmelidir.

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.