GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  BLOG

  Bitüm Ses Yalıtımı

  Otomotiv sektöründe gürültü önleyici olarak kullanılan “Bitüm Sessizleştirici”, Asfalt-bazlı Titreşim Sönümleyici bir üründür. Bu ürün, petrol rafinerilerinde petrolün işlenmesi sonucu elde edilen yüksek yoğunluklu akışkan bir madde olan Asfalt’ın, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucu ulaşılan bir reçeteyle belirlenmiş oranlarda, farklı tipte mineral ve organik dolgu maddeleriyle oluşturduğu özel bir karışımın çeşitli teknolojik işlemlerden geçirilmesiyle üretilir.

  Bitüm Sessizleştirici’nin sürdüğümüz taşıtların çalışması sırasındaki rahatsız edici metal titreşimlerini azaltıcı ve yol gürültüsünü kesici etkisi bulunmaktadır.

  Yol gürültüsü, aracınızın lastiklerinin yol yüzeyinde hareket etmesinden kaynaklanan gürültüdür. Lastik yol boyunca yuvarlanırken, herhangi bir çarpma veya kusur, arabanızdaki metal ve plastik panellerin takırdamasına ve sallanmasına neden olur; sarsıntıların titreşim enerjisini gürültü olarak duyarsınız. Daha önce toprak veya çakıl bir yolda ya da yeniden bakım gerektiren bir otoyoldan geçtiyseniz, yol gürültüsü mutlaka yaşamışsınızdır.

  Taşıt üzerinde doğru tespit edilmiş yerlere yeterli miktarda uygulandığında, yol gürültüsünün 10 desibel (dB) kadarını Bitüm Sessizleştirici ile önlemek mümkündür. Bu, 80 km/saat hızla seyreden bir binek otomobilin ortalama 69 dB’lik toplam kabin içi gürültüsünün %15’inden sadece ürünümüzü kullanarak kurtulabileceğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda yanmaz özellikte olan bu ürünü taşıtlarınızda; tavan, kapı panelleri, taban, bagaj tabanı, stepne bölmesi ve koltukların üzerine montajlı olduğu metal yüzeyler gibi tüm görünmeyen boyalı metal yüzeylere kolayca uygulayabilir; daha sessiz ve titreşimsiz bir sürüş elde ederek, sürüş konforunuzu artırabilirsiniz.

  Ürünümüzün bir yüzeyi yapışkanlıdır.

  Oda sıcaklığında 24 saat bekleteceğiniz ürünümüz, rahatça şekil alacak ve uygulama yapılabilecek yumuşaklığa ulaşır. Artık taşıtınız üzerinde uygulama yapmak istediğiniz herhangi bir boyalı metal yüzeyi sıcak hava tabancasıyla ısıtıp, bu yüzey üzerine yapışkanlı yüzü metal yüzeye temas edecek şekilde ürünümüzü kolayca uygulayabilir; yapışkanlı yapısı ve özel formülü sayesinde uzun yıllar daha sessiz ve titreşimsiz bir sürüşün keyfini sürebilirsiniz.

  Deneyin, farkı fark edeceksiniz.

  Sipariş vermek için tıklayın

  Tavsiyeler

  2021-03-10 00:00:00

  Yedek parça alırken nelere dikkat etmek gerekir?

  Oto Yedek Parça;

  Aracın üretim montajında ve satış sonrası hizmetlerde ihtiyaç duyulan, temin kaynakları Yetkili Servisler, Yedek Parça Perakendecileri ve İnternet satış sitelerinin yer aldığı ülkemizin en büyük pazara sahip ürün grubudur.

  Yedek parça üzerinde araç marka logosunun yer alması o parçanın logolu orijinalliğini gösterir, ilgili araca parça üreten ve sadece üretici firmanın logosunun yer alması ise ilgili parçanın Logosuz Orijinal olarak hitap edilmesine sebep olur. Muadil veya diğer bir tabirle yan sanayi parça ise farklı üreticiler tarafından iç piyasada ihtiyaçlara karşılık bulması adına farklı kalitelerde üretilen yedek parça çeşididir. 

  Yetkili Servisler sadece Logolu Orijinal Yedek Parça satmaktadır diğer satış kanallarında ise her türlü kalite, fiyat ve aynı araç için farklı markalarda ürünler satılmaktadır.

  Günümüzde internet üzerinden yedek parça satın alırken; konusunda uzman personele sahip, güvenilirliğini kanıtlamış ve sizleri doğru araca doğru yedek parçayı uygun fiyatla satın almaya yönlendiren platformları seçmelisiniz. 

  Fiyat sadece kaliteyi göstermez, uygun fiyatla aldığınız yedek parça işinizi görmeyecekse satın alıp iadesi ile uğraşmak zaman kaybına yol açar bu nedenle tavsiyemiz konusunda uzman internet plaformlarından doğru yedek parçanın satın alınmasıdır.

  Öncelikli olarak yedek parça satın alımında dikkat etmeniz gereken konuları sıralayalım bunlar;

  • İhtiyacın doğru belirlenmesi,
  • Satın alacağınız parçanın aracınıza uyumluluğu,
  • Yedek parçanın kalitesi,
  • Satın alımını yaptığınız ürünün garantisi ve garanti süresi,
  • Satışı yapan firmanın sunduğu hizmet kalitesi ve devamlılığı,
  • Fiyatı

  Arıza veya hasara ilişkin olarak alacağınız parçanın öncelikle ustanız veya servisiniz tarafından net olarak tespit edilmesi gerekir. Aracınızın bakımını yaptıracak iseniz araç bilgileriniz ile hangi bakım ürünlerine sahip olmanız gerektiğini kolayca çözümleyebilirsiniz.   

  İhtiyacınız doğru belirlendi ve hangi parçaya sahip olmanız gerektiğini artık biliyorsunuz, bu durumda satın alacağınız yedek parçanın aracınıza uyumlu olup olmadığının bir uzman vasıtasıyla kontrolünün sağlanması gerekir. Her yedek parça bir koda sahiptir ve bu kod profesyonel kişiler tarafından sizlere sağlanabilir. Profesyonel bir yardım aldınız ve almanız gereken parça koduna da sahip oldunuz.

  Satın alacağınız yedek parçanın parça tanımında Logolu, Logosuz veya Yan Sanayi (Muadil) Parça olarak sınıflandırıldığını gördüğünüz durumda ilgili ürünün Logolu Orijinal ürün olması halinde araç üreticilerinin üretimde kullandığı birebir aynı kalite ürün, Logosuz Orijinal olması halinde iç piyasa için üretilen birebir aynı kalitede lakin daha uygun fiyatlı ürün, Yan Sanayi bir diğer deyimle Muadil olması halinde ise Orijinaline benzer özellikler de ama yakın kalitede ürünler olduğunu bilmeniz gerekir. Bu durumda alacağınız yedek parçanın Muadil olması halinde; ilgili markanın güvenirliğini farklı mecralarda kontrol etmeniz gerekebilir veya satın aldığınız firmanın tavsiyesini dinleyebilirsiniz.

  Satın alım aşamasına geldiğinizde ise ilgili ürünün garanti süresini ve hangi koşullarda garantiye girip / girmediğini bilmeniz gerekebilir keza ilgili ürün kullanıldıktan sonra iade garanti koşullarını karşılamayabilir.

  Her koşulu incelediniz ve satın almaya karar verdiniz bu durumda ilgili satın alacağınız parçanın satışını yapacak olan asıl firmanın yedek parça hususunda uzmanlığı, devamlılığı, sunduğu imkanları göz önünde bulundurarak alım kararı alabilirsiniz.

  Son olarak her durumu gözden geçirdiniz ve fiyat konusunda seçenekleri gözden geçirdikten sonra Doğru Yedek Parçayı seçip sepetinize atın!   

  Tavsiyeler

  2021-01-15 00:00:00

  Covid 19 hijyen

  Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 corona virüsü ile temizlik ve hijyenin hayatımızdaki önemi daha da arttı. Corona virüsün tüm dünyayı etkisi altına almasının ve Türkiye'ye girmesinin ardından her birimiz virüsten korunmanın yollarını araştırmaya başladık.

  Temizliğine dikkat etmemiz gereken birçok alanın ilk sıralarında sürekli kullanımımızda olan telefon, bilgisayar, tablet, TV kumandası gibi elektronik cihazlar geliyor. Virüsün elden ele kolayca yayılma gösterdiği bu cihazların temizliği kolonyalı mendil ya da dezenfekte edilmiş bir bezle düzenli olarak yapılmalı.

  Her gün temas ettiğimiz kapı, dolap ve pencere kolları ayrıca priz ve lamba anahtarları virüsün bulaşabileceği başlıca yerler. Bu alanlar düzenli olarak her gün temizlenmeli, temastan sonra mutlaka eller yıkanmalı.

  Çanta, cüzdan, para ve kredi kartlarımızı dışarı ile temasın ardından eve geldiğimizde kolonyalı bez ile temizlememizde fayda var.

  Virüs ve bakterilerin en sevdiği alanlar olan banyo ve tuvaletlerin aynı zamanda evin en sık kullanılan bölgelerinden biri olan mutfakların hijyenine corona virüs döneminde her zaman olduğundan daha fazla dikkat etmeliyiz. Bu alanlar çamaşır suyu ile her gün temizlenmeli.

  Virüs vücudumuza 3 yoldan girmekte; ağız, burun ve göz yolu ile. Virüsden korunma amacıyla suya ve sabuna ulaşamayacağımız yerlerde ellerimizi virüsden koruyan el temizleme jel ve solüsyonu, gözlerimize elimizi götürmeyi ve gözden bulaşmayı önleyen koruyucu gözlük, yüz ve masa siperleri, yüzümüze elimizle değmeyi önleyecek maske ve ellerimizin yüzeylerle temasını engelleyen eldiven gibi ürünlerin hayatımızdaki önemi de arttı.

  Temizlik ve hijyen kurallarına elimizden geldiğince dikkat edip sağlıklı günlerde tekrar bir araya gelmek dileğiyle…

  Tavsiyeler

  2020-06-05 00:00:00

  Mobil Yağ

  Mobil yağ, otomobil üreticileri tarafından onay verilmiş olan, fazlasıyla nitelikli, araç yağları ve araç bakım serisi sunmaktadır. Mobil yağ, asırlardır endüstriyel araçlar için devrim denebilecek değerde yağlar imal etmiştir. Aracınızın motoru için yüksek fayda sağlayan mobil yağ, mobil yağ fiyatları olarak en uygun fiyatlarda tercih edebileceğiniz şekilde sitemizde mevcuttur. Uygun fiyat seçenekleriyle aracınızın ihtiyacı olan mobil yağ ve mobil ailesindeki bakım yağlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

   

  Mobil Yağ

   

  Mobil yağ, aracınızın motorunun işlevselliğini korur. Bu yönden motor gelişimi için mobil yağ, bünye elemanı olarak görülmektedir. Yüksek bir ısı ve baskı etkeni arasında faaliyet gösteren yüzlerce parçanın çalıştığı motorunuz, karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, tercih ettiğiniz yağ da motorunuzu bu karmaşık yapısından ötürü oluşan kalıntılar ve kir oluşumlarına karşı, koruyabilecek seviyede olmalıdır. Mobil yağ, yağ endüstrisinde, son standart seviyelerini aşmış küresel bir yağ yöntemidir.

   

  Mobil Yağ 5-30

   

  Üstün başarı ve koruma sağlamasıyla birlikte, ekonomik olarak da fayda sağlamak hedefiyle dizayn edilmiştir. Dizel ve benzinli araçlardaki, egzoz emisyon sistemlerinin daha uzun süreli bir ömre sahip olmaları, verimlilik performanslarını koruma amacıyla dizayn edilen, sentetik, performansı yüksek bir motor yağıdır. Mobil yağ 5-30' un fiyatları oldukça uygun olmakla birlikte, verimlilik açısından yüksek fayda sağlayan bir motor yağıdır. Mobil yağ 5-30, yüksek ısıda, yağın kalınlaşma durumu veya bozulması meydana gelmeden, ömrünü daha uzun kılar.

  Tavsiyeler

  2020-03-26 00:00:00

  Hyundai Accent Fren Balatası

  Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve arabaların üretimini gerçekleştiren firmalar ve oto tamir atolyeleri için hyundai accent fren balatası en önemli otomobil yedek parçalarından biridir. Sürüş güvenliği için büyük önem arz eden hyundai accent fren balatası ihtiyaç anında veya acil durumda aracın durmasını sağlayan otomobillerin en önemli parçasıdır.

  Aracınızın yoğun ya da daha az kullanılmasına bakılmaksınızın en az yılda bir defa frenlerinizi kontrol ettirmeniz hayati önem taşır.

  Balataların zarar görmesi fren disklerinin aşınmasına neden olur ve bu durum ani frenlemede araç kontrolünü kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle kontrolü büyük önem taşır.

  Tavsiyeler

  2020-03-26 00:00:00

  Tam Sentetik Motor Yağı

  Tam sentetik motor yağını en iyi yapan faktörlerin başında bütün tam sentetik motor yağların ham maddesi baz petrol ile ek maddelerin olmasıdır. Geleneksel olmayan, normal motor yağlarına göre çok daha baz petrol maddelerini içeren ve yüksek derecede eritilmiş olan tam sentetik motor yağı üstün bir performansa ve koruma özelliğine sahiptir. Araçların ömürlerini uzattığı gibi yüksek bir performansta çalışmalarını da sağlar.

   

  Castrol magnatec motor yağı

   

  Castrol markasının en lider konumda olan Castrol Magnatec motor yağı, araç sahiplerine büyük faydalar sağlıyor. Castrol Magnatec motor yağı normal motor yağlarına göre araçların ömrünü çok daha uzatmaya yarayan ve yüksek bir performans ile çalışmasını sağlayan kaliteli bir yağ çeşididir. Aracın motor parçalarına daha iyi tutunması için özenle formüle edilen Castrol Magnatec motor yağı maddesinin ömrü ortalama olarak yirmi yıldan fazladır.

  Tavsiyeler

  2020-03-26 00:00:00

  Toptan Oto Yedek Parça

  Aracının herhangi bir parçası arızalanan ya da parçalarını değiştirmek isteyenlerin uğrak noktaları oto yedek parçalar olmuştur. Eski ürünün tamamen aynısı olan bu yedek parçalar, araç sahiplerinin hayatını kurtarmaktadır. Günümüzde bir hayli artan bu işletmeler, aracın yenisini almak yerine onu modifiye ederek daha ucuza gelmesini sağlamaktadır.

   

  Yedek Parça Toptancıları

   

  Toptan oto yedek parça satışları birçok yerden yapılmaktadır. İster internet üzerinden, isterse de toptancı dükkanlarda çok rahat yedek parça bulunabilmektedir. İnternet üzerinden aracın markası seçilip yedek parçaları görüntülenebilir. Gelişen dünya şatlarıyla birlikte eskiden dükkanlarda yapılan yedek parça alışverişleri artık internet ortamından da yapılabilmektedir. Aloparca olarak toptancılardan parçaları tedarik edip müşterilerimize internetten her araca yönelik parça satış yapıyoruz.

   

  Yedek parça alımında neredeyse tüm yedek parçalar bulunabilmektedir. Fren, debriyaj, şanzıman, filtre, motor, ısıtma ve soğutma işlemleri gibi birçok yedek parçanın satışı gerek Türkiye'de gerekse de Dünya'da yapılmaktadır. Bunun için artık aracın modelini seçip fiyatlara bakılarak bir seçim yapılması kalmıştır. Sitelerin akıllı mekanizmaları ile bir tıkla araba yedek parça satışı tamamlanabilmektedir.

   

  Toptan Yedek Parça Firmaları

   

  Toptan yedek parça firmalarının günümüzde arttığı aşikardır. Günümüzde binlerce oto yedek parça firması bulunmaktadır. Bunların başında da Bosch gelmektedir. Bosch, dünyanın en büyük oto yedek parça şirketlerinden biridir. Diğer önde gelen araba yedek parça firmaları ise Valeo, Luk, Delphi, Sachs ve daha birçoklarıdır.

  Tavsiyeler

  2020-03-26 00:00:00

  İkinci El Araçlarda Kusursuz Yedek Parça Temini

  Kullanılmış otomobili alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Bazı hatalı ve aceleci durumlarda, yapılan yatırımların çok yanlış tercihler olduğu geç anlaşılır. Bu gibi durumlara sebebiyet vermemek için gerekli olan aracı almadan en iyi şekilde bakıma sokmaktır. İkinci ellerde özel olarak dikkat edilmesi gereken durumların başında gelen unsur, arabaların az km yapmış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Daha az kullanıldığı ve istenilen tutarın bedeli, piyasa değerinden fazla olup olmadığı konusunda net bir karara varmak profesyonellik gerektiren bir iştir.  Araba alırken dikkat edilmesi gereken ciddi durumlar arasında, kilometresi ile oynanmış araçların nasıl anlaşılacağı da bulunmaktadır.

   Km Oynanmış araçlar nasıl belli olur?

  Art niyetli araç satıcılarının gerçekleştirmiş olduğu km müdahalesi yeni yürürlüğü giren yasa ile hem tazminat hem de hapis cezasına maruz bırakılmaktadır. Araç satın almadan önce mutlak suretle kontrol edilmesi bu durumun mağdurları arasında olmamak için ciddi önem taşır. Daha yüksek fiyata araç satışı gerçekleştirmek, daha çok gelir elde etmek için değerden çalma, yani hırsızlık yerine geçen bir durum olarak varsayılmaktadır. Türkiye'de geçmiş zamanlarda sıklıkla ikinci el araçlara uygulanan bu durum, yeni yıldan itibaren hapis cezası ile sonuçlandırılmaktadır. Yine de bu gibi durumlarla karşı karşıya gelen birçok birey bulunmakta. Araç almadan önce mutlak suretle kontrolünün yapılması gerekir.

   Boya ve kaporta aksamına dikkat edilmesi gerekir:

  Satın alınacak kullanılmış otomobil modelinin ve markasının önemi olmaksızın aksamlarına dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde hem km ayarı ile oynanmış hem de kaza geçmişi olan aracı, çok iyi şekilde kamufle ederek pahalı ücretlerde istemeden satın alabilme gibi bir durum söz konusu olabilmekte. Dizel veya benzinli fark etmeden araçların km sini düşürmek oldukça basit aşamalardan sonra gerçekleşiyor. Özellikle araç kaporta ve aksamında, renk tonunu görmek ve gözle ayrıt etmek için profesyonel olmak gerekir. Kişiler tek başlarına doğru bir şekilde karar veremeyecekleri için uzmandan yardım alabilirler.

   Alanında uzman hizmet sunan yerlerden hizmet almak gerekir:

  Km si düşürülmüş araçların kontrollerini en iyi şekilde kontrol etmek ve kusursuz bir şekilde bakımlarını gerçekleştirmek için tüm sorunlara en iyi şekilde çözüm olan yerlerden hizmet almak ve cihazlı bağlantı olarak km ayarına baktırmak gerekir.

  www.aloparca.com alanında kusursuz hizmet sunmaktadır. Satın alımlar sonrasında sorun hangi aksamda ise, orijinal yedek parça temini dahi rahatlık ve güvence ile gerçekleştirilir. Yedek parçaların her türlüsünü talep edebilmek ve çok hızlı şekilde kolay ödeme kolaylığı ile sahip olmak için en iyi şekilde hizmet sunan siteden faydalanılabilir. Enjektör temizleyiciden, rot balans parçalarına kadar her türlü yedek parçayı bulabilmek mümkündür.

  Tavsiyeler

  2019-09-24 14:24:59

  Etkili Girişimcilik Yöntemleri

  Girişimciliğin en önemli kriterlerinin başında fırsatları önceden görmek ve bu fırsatlara göre hazırlık yaparak adım atmak geliyor. Fırsatların önceden görülmesi durumu herkes tarafından yapılabilen bir durum değildir. Bu, bir nevi yetenektir. Bu yeteneğin çok geliştiği kişiler olduğu gibi az gelişen kişiler de vardır. Az gelişen kişiler çeşitli çalışmalar ile fırsatların önceden görülmesi ile ilgili kendilerini geliştirebiliyorlar. Bu özellik girişim konusunda girişimcilere büyük avantajlar sağlıyor.

  Girişimciler için önemli ve önceliği olan birçok konu söz konusudur. Girişimciler bu gerekli olan özellikleri bir araya getirir ve kendi özellikleri ile birleştirdiğinde hangi sektörde olurlarsa olsunlar başarı kaçınılmaz bir durum haline geliyor.

   Girişimcilik için Olması Gereken Kişisel Özellikler

  Girişimcilik konusunda başarılı olabilmek için kişilerde birtakım özelliklerin olması gerekiyor. Her şeyden önce kişilerin araştırmayı seven ve bilginin peşinde giden bir özelliğe sahip olmaları gerekiyor. Araştırmacı bir ruha sahip olan kişilerin iş hayatlarında yeni iş fikirleri geliştirmelerine ve ilgili işlerde yeni kararlar almaları konusunda büyük bir avantajları söz konusudur.

  Girişim ve yaratıcılık konusunda olması gereken bir diğer önemli konu da şeffaf olmak gerekiyor. İkili ilişkilerin bu şeffaflıkla iyi bir durumda oluşmasını sağlamak girişimciliğin temel noktalarından birisidir. İyi bir girişimci yeni fikirlere açık olan ve farklı fikre sahip olanların fikirlerini dinleyerek saygı duyan kişidir. Farklı fikirlerin konuşulması çok daha farklı fikirlerin ortaya çıkmasını sağladığı için oldukça önemlidir.

   Girişimcinin İzlemesi Gereken Yol

  Girişimci başarılı olabilmesi için öncelikle hangi sektörde olursa olsun plan ve program dahilinde çalışması gerekiyor. Ortaya koymuş olduğu programların sabırlı bir şekilde uygulanarak sağlanan düzen konusunda başarının adımlarını atmalıdır. Girişimci yürüdüğü yolda karşılaşacağı engeller konusunda karamsarlığa kapılmamalı ve engeller için akılcı çözüm yolları üretmeleri gerekiyor.

  Girişimcilerin izlemesi gereken bir başka önemli yol da plan ve programlarını uygularken aynı zamanda rakiplerin çalışmalarını da yakından takip etmeleri gerekiyor. Rekabetin makul bir düzeyde ancak şeffaf özellikler ile yürütülmesi, rekabetin sadece ticari arenada olduğunun bilincinde olunması girişimcileri bir adım öne çıkaran özelliklerin başında geliyor.

   Girişimcilik Konusunda Teknolojinin Etkileri

  Teknolojik gelişmeler her konuda olduğu gibi girişimcilik konusunda da önemli gelişmelerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. İnternet sayesinde iletişimin hızlı olması, birçok bilgiye anında ulaşma özelliği gibi durumlar girişimcinin çalışma koşullarını olumlu yönde etkiliyor. Girişimcilik için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Önemli olan yeni ve akılcı fikirlerdir.

  Yeni ve akılcı fikirler hangi yaş grubundan çıkarsa çıksın önem arz eden bir durum olduğu için girişimci için bir yaş kıstası bulunmuyor. Girişim hayatın her alanında kendisini gösteren önemli bir konudur. Girişimin özelliklerine sahip olan kişiler hayatın her alanında birçok konuda başarıyı yakalayabiliyorlar.

  Amerika'nın girişimcilik konusunda diğer ülkelere göre daha başarılı olmasının ana nedeni yetişmekte olan nesillere girişimciliğin prensiplerini öğretmeleridir. Her çocuk yetişirken girişimcilik ruhu ile yetişerek iş hayatına atıldıklarında bu özelliklerini ortaya koyuyorlar.

  Tavsiyeler

  2019-09-24 14:18:14

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.