GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  Aloparça Aplikasyonu ile App Store ve Google Play Store’da

  Aloparça Aplikasyonu ile App Store ve Google Play Store’da

  Yayın Tarih: 2019-10-18 12:29:30

  Bizden Haberler

  İnternet üzerinden otomotiv yedek parça satışı yapan Aloparca, aylık 1,5 milyon ziyaretçiye ulaştı. Yazılım altyapısıyla bu alanda farklı bir yere konumlanan online alışveriş sitesi; akıllı telefon uygulamalarıyla birlikte araç müşterilerine komple servis verebilecek bir yapı oluşturmak için girişimlere başladı. Online alışverişle birlikte aylık 20 bine ulaşan çağrı merkezi görüşmesi şirket için yeni bir fırsat kapısı oluşturdu; end to end adı verilen Aloparça aplikasyonu ile müşterinin aracı alınıp; yedek parça ihtiyacı, servis bakımı vs tek elden yapılıp teslim edilecek.

  Geleneksel yöntemlerin ağırlıkta olduğu ancak son yıllarda e-ticarete yönelen oto yedek parça sektöründe; 2013 yılında Aloparca.com’u hayata geçiren kurucusu Ebru Özülkü; “Artık insanlar ihtiyacı olana daha hızlı ve uygun bütçelerle ulaşmak istiyor. Bu noktada e-ticaret hızla yükselmeye devam ediyor. İnternetten alışveriş yapan kişi sayısının neredeyse 40 milyonu bulduğu, harcama miktarının ise 12 milyar dolara yaklaştığı günümüzde; bilgisayar dışında cepten alışveriş alışkanlığı da gün geçtikçe artıyor. Bu noktada Aloparca olarak Türkiye’de bir ilki hayata geçirdik. 100 binden fazla üyemiz ve 1,5 milyonu bulan ziyaretçilerimiz; App Store veya Google Play Store aracılığı ile artık ‘Aloparca’ aplikasyonu ile kolayca istedikleri yedek parçayı satın alabilecekler” dedi.

  End to End ile Aloparça aplikasyonu

  Sadece yedek parça satışı değil, müşterilerine araçla ilgili her konuda destek olduklarından bahseden Özülkü, “Çağrı merkezimiz bugün aylık 20 bin telefon alıyor. Müşterilerimiz sadece aldığı yedek parça ile ilgili aramıyor. Aracı ile ilgili herhangi bir arıza veya servis desteği konusunda da bize ulaşıyor.

  Bu da bizde ‘end to end’ servis dediğimiz; yani aracın sahibinden alınarak her türlü ihtiyacının yapılması ve sahibine teslim edilmesini sağlayacak; yeni bir hizmet fikrini doğurdu.

  Aracın yedek parçasının değiştirilmesi, bakımlarının yapılması gibi pek çok hizmet başlığını kapsayacak bu yeni ürün üstünde çalışıyoruz ve yakın zamanda sadece bir aplikasyon üstünden kişilerin kolayca bu hizmeti almalarını sağlayacağız” diye belirtti

  Haberin sayfasına gitmek için tıklayın

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.