GeriBİZE ULAŞIN. 0850 333 0686
  • Aramanız için marka sonucu bulunamadı
  • Ürün sonuçları için arama yapınız.
  Yükleniyor

  Araba Termostat Fiyat Fırsatları

  Araba Termostat Fiyat Fırsatları

  Yayın Tarih: 2019-10-24 13:15:45

  Faydalı Bilgiler

     Kış aylarında araba sahiplerinin yaşadığı zorluklar küçük önlemlerle ve tedbirlerle atlatılabilecekken, hava durumundaki küçük bir ısı değişmesi günü kabusa dönüştürebilir.

    Sorunlardan en önemlisi soğuk havalarda kurtarıcı olan termostat. Çoğumuzun dikkat etmediği ama yokluğunda çileden çıktığımız termostat bakın nelere kadir. Bir araçta bulunan termostat motor ısısının sabit kalmasını sağlayan parçadır. Hararet göstergesi hem aracın herhangi bir arızasını haber verir hem de motor sıcaklığını verir. Sağlıklı bir sıcaklık ayarı için uzmanlar 90 dereceyi görün diyor. Bu sabit ısı derecesi aracın sağlıklı çalışmasına imkan verirken, motorda çok daha az aşınma olmasını da kontrol eder. Öte yandan ekonomik bir yolculuk için de şarttır.

     Termostatın durumunu en iyi hararet göstergesi verdiğinden gözümüzün hararet göstergesinde olması önemlidir. Çünkü aracın soğuk ya da sıcak olması yani sabit ısıda durmaması birtakım sorunların olduğunu işaret eder. Bu sorunları görmezden gelmek yolda kalmayı garantilemek demek. Bu nedenle aracın dilini anlamak, verdiği sinyalleri iyi yorumlamak gerekir.

   Termostat Bize Neyi Söyler?

      Arızası olan bir araba, araba sahibine bir şeyler söyler. Isısının sabit olup olmadığını söyler. Isı sabit 90 derecede değilse, olası ihtimaller şunlar olabilir: Araç soğuk çalışıyor: Yakıt tüketiminde eller cebe girer, en yakın benzinci ilk ziyaret yeri olabilir. Araç aşırı ısınıyor: Güçten düşen araç zor çalışır. Büyük arızalara neden olacak bir zincirleme hasar raporuna hazırlıklı olun. Bu rapor, piston basınç dengesinin bozulduğunu, su-yağ silindir contasının yandığını ya da daha ağır bir arızanın olduğunu gösterir. Bu nedenle araç kullanırken çok seyrek değil ara sıra gözünüz hararet göstergesi sinyalinde olsun.

   Termostat İçin İpuçları

       Peki hangi durumlarda bir problem olduğunu fark ederiz. İşte ipuçları:

   -Aracınızı çalıştırırken normal bir ısınma olmadığını fark etmeniz halinde termostat kesinlikle arızalı demektir. Bunun aksi durum ise aracınız hareket halinde iken gerçekleşir. Yani yoldayken hararet göstergesinin aşağı doğru düşme sinyali aynı arızanın varlığını gösterir.

   -Özellikle kış aylarında ve özellikle de kadınların kabusu olan bu problem eğer araç kaloriferi sıcak üflemiyorsa yine başınıza iş açacak gibidir.

   -Hız yaparken aracınızın bir türlü ısınmaması da termostat problemi olduğunu gösterir.

   Kış Aylarından Pamuk Eller Cebe

         Yedek parça satıcıları özellikle kış aylarında tüketicinin yükünü hafifletmek niyetindeler. Termostat arızaları için 65 TL’den 1500TL’ye kadar fiyat aralıkları var. Servis ücretinin eklediğimizde rahatlıkla 200-2000TL arası bir fatura ile karşılaşmak mümkün. Araç sahiplerinin kışa girerken hem kendilerini he de araçlarını korumak adına birtakım tedbirler almaları şarttır.

  * Orijinal Yedek Parça Fiyatları tavsiye edilen perakende satış fiyatlarıdır ve marka distribütöründe olabilecek fiyat politikası değişiklikleri nedeniyle ilgili fiyatlar gün içerisinde farklılık gösterebilir.